O ile dla wielu osób zakup własnego mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu i tacy ludzie spędzają później dziesiątki lat w jednym miejscu, to dla innych nieruchomości stanowią po prostu sposób na ulokowanie kapitału.

Mieszkanie na kredyt

Czasami nawet nie trzeba dysponować dużymi pieniędzmi aby można było sobie pozwolić na zakup nieruchomości. Widać to doskonale na przykładzie osób, które korzystając z kredytów hipotecznych kupiły kilka, a nawet kilkanaście różnych mieszkań na sprzedaż lub na wynajem. Jest to rzeczywiście świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, co widać szczególnie w większych miastach. Tam aktualnie nawet za mieszkania o gorszym standardzie trzeba zapłacić od tysiąca pięćset do dwóch tysięcy złotych za wynajem. Różnica pomiędzy sumą miesięcznej raty kredytu i czynszu a tym, co wynajmujący płaci za mieszkanie to czysty zysk właściciela takiej nieruchomości.

To jednak nie wszystko, bo nawet jeżeli comiesięczny zysk jest niski lub też nie ma go wcale, to i tak po kilkudziesięciu latach cały kredyt zostanie spłacony bez potrzeby dokładania do tego jakichkolwiek pieniędzy. Dzięki temu będzie się miało dostęp do dużych pieniędzy, które zapewnią inwestorowi dogodną emeryturę.

Gdzie kupować mieszkania?

Jedną z bezpieczniejszych strategii przy kupowaniu mieszkań na kredyt jest wybieranie większych miast. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się te, w których działają liczne uczelnie wyższe. Studenci zawsze będą zainteresowani wynajęciem dla siebie mieszkania lub pokoju na czas studiów, co pozwoli zarobić na wynajmie.


2 Komentarze

Marzena · 18 czerwca 2018 o 12:51

Tylko skąd na to pieniądze brać?

Wojciech · 27 czerwca 2018 o 20:00

Ja na razie szukam mieszkania dla mojej rodziny.

Dodaj komentarz