Unikanie zadłużenia to jedna z tych rzeczy, z którymi młodzi ludzie mają niestety duże problemy.

Tym samym dochodzi do sytuacji, w których ktoś o niewielkich dochodach musi każdego miesiąca płacić kilka a nawet kilkanaście różnych rat za pożyczki pieniężne i niepotrzebne zakupy.

Jak połączyć kilka rat w jedną?

W takich sytuacjach kredyt konsolidacyjny rzeczywiście może się okazać najlepszym wyjściem, szczególnie że coraz więcej banków oferuje dogodne warunki po to, aby zdobyć nowych klientów. Idea kredytu konsolidacyjnego jest bardzo prosta i tak naprawdę opiera się na połączeniu różnych pożyczek w jedną, o niższej racie. Przykładowo, jeżeli ktoś spłaca co miesiąc cztery kredyty na kwoty 200, 300, 100 i 500 złotych, to dzięki skorzystaniu z kredytu konsolidacyjnego będzie płacić jedną, a jej rata nie wyniesie 1100 złotych (jak wynikałoby z sumy wszystkich zobowiązań), a na przykład 600 złotych. Jest to więc doskonałe wyjście dla osób, które przeceniły swoje możliwości finansowe i zaciągnęły zbyt wysokie zobowiązania lub po prostu zmieniła się ich sytuacja finansowa i nie mogą spłacać rat na wcześniejszych warunkach.

Wady kredytu konsolidacyjnego

Warto jednak pamiętać, że nie ma nic za darmo i w przypadku kredytu konsolidacyjnego bank, który zgodzi się przejąć na siebie wszystkie zobowiązania klienta a następnie zaproponować mu niższą ratę, na pewno doliczy to tego swoją prowizję. Pomimo tego jest to lepsze rozwiązanie niż zwlekanie ze spłatą zadłużenia, gdyż to może doprowadzić do wpisania klienta na listy dłużników.


2 Komentarze

Misiek · 15 czerwca 2018 o 08:09

Ogólnie fajna sprawa.

Olek · 18 czerwca 2018 o 14:32

Naprawdę ciekawe.

Dodaj komentarz