Samo przygotowanie się do wzięcia kredytu hipotecznego obejmujące uzbieranie wkładu i uzyskanie dobrej zdolności kredytowej to nie wszystko.

Dla wielu osób problemem jest późniejszy wybór banku, co jednak jest w pełni zrozumiałe. W końcu w przeciwieństwie do pożyczek gotówkowych na niewielkie kwoty taki kredyt niejednokrotnie spłaca się nawet przez trzydzieści lat, więc warto postarać się wybrać jak najlepszą ofertę.

Kredyt w banku PKO BP

Jedną z lepszych ofert ma aktualnie bank PKO BP, w którym o kredyt mogą starać się zarówno single jak i osoby pozostające w związkach. W przeciwieństwie do konkurencji, bank ten oferuje bardzo atrakcyjne warunki nawet tym osobom, które nie mają wysokiej zdolności kredytowej. Warto więc samemu sprawdzić ofertę, bo może się okazać, że nawet niewielka różnica w oprocentowaniu kredytu hipotecznego pozwoli na przestrzeni kilkunastu lat spłaty zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.

Trzy oferty banków

Popularną praktyką przy staraniu się o kredyt hipoteczny jest uzyskanie ofert z trzech różnych banków, a następnie wybranie tej najlepszej. Zazwyczaj wybiera się bank, który słynie z najlepszych ofert, taki który na pewno udzieli klientowi kredytu (ale jednocześnie jego warunki mogą pozostawiać wiele do życzenia) oraz taki, który udziela najszybszej odpowiedzi na wniosek o kredyt. Po otrzymaniu ofert ze wszystkich banków można jeszcze próbować wynegocjować lepsze warunki i wbrew pozorom wielokrotnie przynosi to oczekiwane efekty. To natomiast pozwoli zaoszczędzić na kosztach związanych z przyznaniem kredytu.


2 Komentarze

Joanna · 20 czerwca 2018 o 05:04

Łatwiej o kredyt po ślubie.

Agatka · 26 czerwca 2018 o 16:26

A czy te warunki się zaraz nie zmienią?

Dodaj komentarz