Wyrobienie w sobie nawyku oszczędzania to jedna z najważniejszych rzeczy, które należy wprowadzić w celu poprawy stanu finansów.

Z czasem jednak takie oszczędności będą rosły i trzymanie ich na nieoprocentowanym rachunku lub w szufladzie uniemożliwi czerpanie dodatkowych zysków z odsetek. Co prawda obecnie lokaty i konta oszczędnościowe są oprocentowane na około dwa lub trzy procent, jednak i tak zawsze lepiej być te kilka złotych do przodu, szczególnie jeżeli ktoś planuje wieloletnie oszczędzanie.

Gdzie trzymać pieniądze?

Jedną z najbezpieczniejszych form lokowania oszczędności są konta oszczędnościowe. Od standardowych, z których korzysta każdy klient banku odróżniają je jednak dwie istotne rzeczy. Pierwszą jest wspomniane oprocentowanie, dzięki któremu każda złotówka wpłacona na takie konto będzie przynosiła niewielkie zyski. Drugą natomiast jest to, że z konta oszczędnościowego nie powinno się korzystać w celu opłacenia rachunków lub wypłacać z niego pieniędzy w bankomacie, gdyż najczęściej wiąże się to z wysokimi prowizjami.

Gdzie otworzyć konto oszczędnościowe?

Oferty najlepszych kont oszczędnościowych zmieniają się na tyle często, że chcąc samodzielnie wybrać dla siebie najlepsze konto trzeba by było poświęcić wiele czasu na przeczytanie regulaminów kilku banków. Lepiej więc skorzystać z rankingu rachunków oszczędnościowych, który jest stale aktualizowany i można tu zawsze znaleźć najlepsze w danej chwili konta. Wybierając rachunek oszczędnościowy warto przede wszystkim sprawdzić czy jego prowadzenie jest darmowe oraz czy można wykonać z niego przynajmniej jeden bezpłatny przelew w miesiącu.


2 Komentarze

Wiesław · 17 lipca 2018 o 17:18

Dzięki za inspiracje!!!

Anna · 20 sierpnia 2018 o 08:45

Ostatnio otworzyłam tego typu konto.

Dodaj komentarz