Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że bez samodzielnego oszczędzania na emeryturę nie będą mogły liczyć później na komfortowe życie.

Dobrze więc jak najszybciej zacząć odkładać nawet niewielkie kwoty, aby z czasem uzbierała się z nich większa suma. Takie pieniądze nie powinny jednak być przeznaczane na ryzykowne inwestycje, tylko lepiej jest trzymać je w obligacjach lub na lokacie. Dzięki temu na pewno nie podniesie się żadnej straty, a nawet niewielkie oprocentowanie pozwoli osiągnąć zyski przy dłuższym okresie czasu i regularnych wpłatach.

Odkładanie na emeryturę

Ciekawą opcją dla osób chcących odkładać na emeryturę są obligacje dziesięcioletnie. W celu zmaksymalizowania zysków trzeba jednak poczekać aż dziesięć lat na to, aby wypłacić pieniądze, ale jednocześnie uchroni to przed zbyt pochopnym wydaniem odkładanych pieniędzy.

Konto IKE

Kolejną dobrą opcją dla klientów zainteresowanych regularnym odkładaniem pieniędzy są indywidualne konta emerytalne, które można obecnie otworzyć w wielu bankach. Tego typu konta mają tę zaletę, że nie trzeba dokonywać regularnych wpłat, aby można było z nich korzystać. Za jednym razem można więc wpłacić na przykład 100 złotych, a w innym miesiącu nawet kilku krotność tej kwoty. Jedynym ograniczeniem jest limit wpłat, jakie w jednym roku można zrealizować na konto, ale na szczęście jest on na tyle duży, że spokojnie wystarczy do systematycznego odkładania na emeryturę. W dodatku im szybciej się zacznie, tym większą kwotę uda się uzbierać.


2 Komentarze

Sławek · 10 lipca 2018 o 04:16

Tylko pytanie z czego oszczędzać?

Kasia · 17 lipca 2018 o 00:09

Kto by tam myślał o emeryturze…

Dodaj komentarz