Nie da się zaprzeczyć, że korzystanie z kart kredytowych jest bardzo wygodne, ale jednocześnie łatwo można narobić sobie przez to długów.

Wystarczy nie dokonać spłaty zadłużenia w wymaganym terminie lub też przelać za małą kwotę, aby do kwoty zadłużenia zostały doliczone odsetki oraz różnego rodzaju opłaty dodatkowe. Z tego też powodu jeżeli ktoś nie pamięta o regularnym spłacaniu, to powinien zrezygnować z posiadania karty.

Spłata zadłużenia na karcie

Co jednak zrobić w sytuacji, w której zadłużenie na karcie jest zbyt duże, aby udało się je spłacić za jednym razem? Podstawą w takiej sytuacji powinien być kontakt z bankiem z prośbą o rozłożenie płatności na raty. W większości przypadków nie powinno być z tym żadnych problemów, jeżeli jednak bank z jakiegoś powodu nie zgodzi się na takie rozwiązania, to warto pomyśleć nad pożyczeniem potrzebnej kwoty od bliskich lub znajomych. Mając problemy z kartą kredytową warto też od razu zaprzestać jej dalszego używania, w czym pomocne może być zwyczajne zniszczenie karty lub zablokowanie jej przez internet.

Jeżeli natomiast ktoś nie ma problemów z zadłużeniem na karcie, ale jednocześnie przeszkadza mu, że wydaje nią za dużo pieniędzy, to najlepszym rozwiązaniem będzie stopniowe zmniejszanie limitu na karcie. Wymaga to kontaktu z pracownikiem banku, ale na pewno przyniesie oczekiwane efekty. Przykładowo, mając limit w wysokości 4000 złotych, można go na początek obniżyć do 3500. Kwotę należy stopniowo obniżać, aż będzie odpowiadała temu, ile tak naprawdę potrzebuje się wydać w miesiącu na najważniejsze potrzeby.


2 Komentarze

Magda · 5 sierpnia 2018 o 21:10

A spłata kredytem?

Paulina · 20 sierpnia 2018 o 09:50

To po co było ją brać w ogóle?

Dodaj komentarz