Cieszenie się życiem i wydawanie pieniędzy na rozmaite przyjemności jest rzeczywiście bardzo kuszące i daje wiele radości, ale nie zostawiając sobie żadnych pieniędzy można narazić się na ogromne problemy.

Wystarczy, że pojawią się nagłe wydatki związane z koniecznością kupienia leków, naprawienia samochodu czy nawet nieplanowanego remontu mieszkania i osoba niemająca oszczędności zmuszona jest szukać pieniędzy bo znajomych lub korzystać z nieatrakcyjnych kredytów. Nawet więc jeżeli ktoś nie jest przekonany do gromadzenia oszczędności, to powinien zbudować przynajmniej niewielką poduszkę finansową, która w takich sytuacjach pozwoli mu odzyskać kontrolę nad finansami bez korzystania z pożyczek.

Oszczędzanie na jedzeniu

Niezależnie od tego czy ktoś mieszka sam czy z liczną rodziną, wydatki na jedzenie to zdecydowanie należą do tych, na które przeznacza się największą część wypłaty. Na szczęście na jedzeniu można zaoszczędzić i wcale nie wymaga to kupowania produktów gorszej jakości. Ważne jest przede wszystkim kupowanie większych opakowań, gdyż nie jest tajemnicą, że im mniejsze opakowanie danego produktu, tym wyższa jest cena jego zawartości. Warto również zainteresować się aktualnymi promocjami w wybieranych przez siebie sklepach, bo często pozwalają one zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Rower lub komunikacja miejska zamiast samochodu

Zastępując natomiast dojazdy do pracy samochodem na rzecz roweru lub komunikacji miejskiej oszczędzi się nie tylko na paliwie i ewentualnych naprawach pojazdu, ale również – szczególnie w przypadku większych miast – uniknie się stania w korkach.


2 Komentarze

Agata · 2 września 2018 o 05:50

Co do jedzenia, można też kupować wiele rzeczy przez internet.

Dagmara · 15 września 2018 o 06:16

Też myślę o rowerze!

Dodaj komentarz