Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na pomnożenie posiadanych pieniędzy jest giełda, co jednak wcale nie oznacza, że każdemu uda się na niej zarobić.

Wiedza czy szczęście?

Przede wszystkim należy pamiętać, że nawet największa wiedza na temat spółek, funkcjonowania giełdy i finansów może czasami nie wystarczyć, żeby zarobić na giełdzie. Z drugiej strony nie brakuje osób, które bez najmniejszej wiedzy potrafią przy odrobinie szczęścia kupić odpowiednie akcje w dobrym momencie i dzięki temu zarobić ogromne pieniądze. Niestety, ze względu na brak wspomnianej wiedzy prędzej czy później tracą to, co udało im się zarobić.

Od czego zacząć grę na giełdzie?

Najbezpieczniej jest zacząć od edukacji finansowej, szczególnie że książek oraz blogów opisujących wszystkie przydatne zagadnienia związane z giełdą nie brakuje i łatwo jest je znaleźć. Do tego należy na granie przeznaczyć takie pieniądze, które w przypadku straty nie narażą kogoś na problemy. Dużym błędem jest granie za pożyczone pieniądze, bo chociaż w przypadku trafionych inwestycji wyjdzie się na plus, to każda strata automatycznie sprawi, że taka osoba zostanie czyimś dłużnikiem. Planując granie na giełdzie warto skupić się na akcjach spółek, które zajmują się rzeczami interesującymi dla inwestora. Dzięki temu łatwiej będzie uzyskać na ich temat dodatkowe informacje, które mogą podjąć decyzję o ewentualnym zakupie lub sprzedaży akcji. Można również zapoznać się z ocenami profesjonalnych analityków giełdowych, którzy podpowiadają czy ich zdaniem lepiej kupować czy też sprzedawać dane akcje.


2 Komentarze

Michalina P. · 6 września 2018 o 18:07

Dla mnie trochę duże ryzyko.

Maria54 · 28 września 2018 o 16:48

Ja bym proponowała zacząć od czytania książek o graniu na giełdzie.

Dodaj komentarz