Łatwy dostęp do informacji o różnych ofertach banków i możliwość porównania wielu ofert w ciągu kilku minut są niestety pomijane przez klientów zainteresowanych szybką pożyczką.

Takie osoby decydują się po prostu na podpisanie umowy kredytu, która nie jest dla nich opłacalna. Później natomiast skarżą się na wysokie raty, niedogodne terminy spłat lub inne tego typu rzeczy. Warto więc zadbać o swój komfort i stan finansów, szczególnie że unikanie takich błędów nie jest trudne.

Wybranie dobrego kredytu

Dużą popularnością na całym świecie cieszą się takie narzędzia jak porównywarki pożyczek, dzięki którym można sprawdzić ile wynosi oprocentowanie, po jakim czasie trzeba będzie oddać pożyczkę oraz zobaczyć opinie innych użytkowników. Jest to prosty, a zarazem skuteczny sposób na to żeby znaleźć najlepszy kredyt.

Wysokość RRSO

Do najważniejszych parametrów opisujących pożyczki trzeba zaliczyć RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wiele firm pożyczkowych wprowadza klientów w błąd, bo teoretycznie oferuje im darmowe pożyczki o zerowym oprocentowaniu, jednak przez stosowanie różnego rodzaju opłat dodatkowych nagle okazuje się, że trzeba oddać o kilkadziesiąt procent więcej niż się pożyczyło. Dzięki sprawdzaniu RRSO przed podpisaniem umowy można uniknąć takich sytuacji, a zamiast tego wybrać dla siebie kredyt na niewielki procent. Dzięki temu łatwiej będzie go później spłacać i koszt całego kredytu będzie o wiele niższy. Nie powinno się również podpisywać umów, które są niezrozumiałe dla klienta.


2 Komentarze

Renata · 8 września 2018 o 12:23

Najgorzej jak nie odda się pieniędzy.

Michał · 16 września 2018 o 04:01

Każdy kredyt to strata pieniędzy.

Dodaj komentarz