Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w których ktoś kto ma dostęp do dużych pieniędzy wpada w długi.

O ile jednak osoba z wysoką wypłatą może po prostu przez kilka miesięcy odmówić sobie przyjemności i łatwo spłacić całe zadłużenie, to w gorszej sytuacji są ci dłużnicy, którzy nie mają stałych dochodów. Jak zatem zabrać się wówczas za spłatę długów?

Znalezienie dodatkowego zajęcia

Na pewno warto rozważyć podjęcie dodatkowej pracy. Może się to co prawda wiązać z koniecznością spędzania większej ilości czasu na wykonywaniu różnych obowiązków, ale warto dać z siebie wszystko i przynajmniej przez kilka miesięcy pracować nie tylko na etacie, ale również robić coś dodatkowego. Uzbierane dzięki temu pieniądze z pewnością pomogą pozbyć się problemów finansowych.

Odkładanie zakupów

Jedną z podstawowych rzeczy przy walce z długami jest unikanie zakupów, które są robione pod wpływem impulsu i tak naprawdę do niczego się nie przydadzą. Niektórzy jednak nie mogą się oprzeć przed zakupem kolejnej torebki, gdy lub biżuterii. Takie osoby powinny każdy wydatek wpisać najpierw na specjalnie utworzoną listę i dopiero po pewnym czasie, gdy wciąż będzie się zainteresowanym zakupem przejść do jego realizacji. Istnieje duża szansa na to, że w międzyczasie dojdzie się do wniosku, że jednak szkoda tracić pieniądze na coś takiego.

Stopniowe nadpłacanie kredytów

Jeżeli rata długo wynosi na przykład trzysta złotych, zawsze warto nadpłacać przynajmniej kilkadziesiąt złotych więcej. Dzięki temu o wiele szybciej uda się pozbyć całego długu, a jednocześnie nie są to pieniądze, których brak zauważy się w domowym budżecie.


2 Komentarze

Michalina · 7 września 2018 o 18:19

Gdyby to było takie proste..

Alicja · 17 września 2018 o 21:14

Nie chcesz długów = nie pożyczaj.

Dodaj komentarz