Chociaż nie istnieje jeden uniwersalny sposób na przeprowadzenie rozmowy o podwyżkę, to jednocześnie niektóre osoby otrzymują ją bez większego problemu, a inne nie potrafią nic wywalczyć.

W dodatku nie zawsze ma to związek z umiejętnościami lub podejściem do pracy jakie wykazuje dana osoba. Jak więc przeprowadzić rozmowę o podwyżkę, aby zyskać?

Prośba o podwyżkę

Przede wszystkim należy cenić swój czas i umiejętności. To zrozumiałe, że w celu otrzymania pracy ktoś może nie zwracać większej uwagi na wysokość wynagrodzenia, jednak z czasem zaczynają pojawiać się wątpliwości czy na pewno otrzymywana kwota jest odpowiednia.

Największym błędem jaki można wówczas popełnić jest narzekanie na pracodawcę i to, że nie zaproponował żadnej podwyżki zamiast po prostu się z nim spotkać i przedstawić mu swoje argumenty, które mogłyby skłonić go do podwyższenia wynagrodzenia pracownikowi. Warto pamiętać, że odpowiednie przygotowanie do takiej rozmowy to podstawa sukcesu. Niezależnie bowiem od tego co się powie, pracodawca i tak będzie próbował pomniejszyć zasługi pracownika, aby nie trzeba było podwyższać mu pensji. Jeżeli wszystkie przygotowane argumenty nie zdadzą egzaminu i pracodawca nie zgodzi się nawet na symboliczną podwyżkę, to możliwe że najlepszym wyjściem z takiej sytuacji będzie zmiana pracy.

Ile trwa szukanie pracy?

Na chwilę obecną rynek pracy otwarty jest na wielu nowych pracowników, więc warto to wykorzystać. Można również umawiać się na rozmowy o pracę i przez jakiś czas nie rezygnować z dotychczasowej, aby porównać wynagrodzenia.


2 Komentarze

Damian · 19 września 2018 o 15:42

Lepiej już zmienić pracę.

Klaudia · 21 września 2018 o 12:05

Najlepiej podlizać się szefowi 😉

Dodaj komentarz