Ponieważ trudno jest regularnie odkładać pieniądze, nic dziwnego, że jak przychodzi do ich inwestowania to większość osób potrafi całymi godzinami analizować wszystkie plusy i minusy w celu zminimalizowania ryzyka.

Z drugiej strony nie da się zaprzeczyć, że trzymanie pieniędzy w szufladzie lub na lokacie o niskim oprocentowaniu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jak więc zacząć inwestować, aby nie stracić swoich pieniędzy?

Dywersyfikacja inwestycji

Najważniejsza jest przemyślana dywersyfikacja, dzięki której nawet jeżeli część inwestycji okaże się nietrafiona, to przynajmniej reszta pieniędzy będzie odpowiednio zabezpieczona. Chodzi więc o zróżnicowanie swoich inwestycji. Jeżeli na przykład ktoś chce kupić złoto za swoje pieniądze, to warto aby przeznaczył na ten cel jedynie kilkadziesiąt procent kapitału. Za resztę może na przykład spróbować grać na giełdzie lub pomyśleć o obligacjach.

Większe ryzyko to większy zysk

Chociaż czasami można znaleźć wyjątki, to jednak tylko potwierdzają one powyższą regułę. Warto więc uświadomić sobie, że bezpieczne inwestycje nie pozwolą zarobić więcej jak kilka procent. Osoby nastawione na osiągnięcie dużych zysków powinny zatem zdawać sobie sprawę z możliwego ryzyka, aby później nie były zaskoczone stratą części środków.

Inwestowanie w to, na czym się zna

Zastanawiając się nad wyborem inwestycji dobrze jest uwzględnić to, na czym się naprawdę zna. Jeżeli ktoś ma dużą wiedzę na temat samochodów, to może pomyśleć nad zakupem zabytkowego auta i z czasem odsprzedać je z zyskiem.

Więcej o inwestowaniu przeczytasz na: www.mpit.gov.pl


2 Komentarze

Mateusz · 15 września 2018 o 21:14

W kryptowaluty?

Bogdan · 19 września 2018 o 15:42

W ziemię albo nieruchomości.

Dodaj komentarz