Bez doświadczenia w temacie inwestowania można popełnić wiele niepotrzebnych błędów i narazić się na straty.

Z drugiej strony ciężko jest czasami zdobyć wiedzę na temat pieniędzy, zwłaszcza jeżeli nie ma się żadnego pomysłu na inwestycje.

Dla takich osób najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest podzielenie kwoty, którą planuje się zainwestować na kilka mniejszych i następnie wybranie kilku różnych inwestycji. Dzięki temu zwiększa się swoje szanse na zysk, bo nawet jeżeli któryś pomysł przyniesie stratę, to na innym uda się ją odbić.

Jakie akcje warto kupować?

Podobną taktykę można z powodzeniem wykorzystywać również przy grze na giełdzie, dzięki czemu nie trzeba będzie się martwić spadkami jednej ze spółek, której akcje postanowiło się zakupić. Niektórzy inwestorzy decydują się na to, aby za wszystkie swoje pieniądze kupić akcje wyłącznie jednej spółki, co w prosty sposób może doprowadzić do straty wszystkich pieniędzy. Wystarczy, że firma zbankrutuje i zostanie się z niczym, dlatego dywersyfikacja portfela jest podstawą.

Bezpieczne obligacje

Nie bez powodu dużą popularnością cieszą się obligacje, które zapewniają mały, ale za to pewny zysk. Zdaniem wielu specjalistów ostatnimi czasy zainteresowanie obligacjami dodatkowo wzrosło, co najlepiej pokazuje, że taki wybór powinni rozważyć nie tylko początkujący inwestorzy, ale również bardziej doświadczone osoby obracające większymi kwotami. Pewność inwestycji i stabilność jakie wiążą się z obligacjami to naprawdę świetne argumenty przemawiające za ich zakupem.


2 Komentarze

Olek · 17 września 2018 o 15:53

Można przecież zacząć za pożyczone pieniądze.

Kamil · 28 września 2018 o 23:01

Mi brakuje wciąż kapitału ;-(

Dodaj komentarz