Posiadanie konta bankowego nie tylko ułatwia załatwienie wielu codziennych spraw, ale też jest potrzebne chociażby po to, aby można było otrzymywać wynagrodzenie.

Często jednak takie konta wiążą się z różnymi opłatami, wśród których znajdują się zarówno płatności za samo prowadzenie konta jak i wystawienie powiązanej z nim karty. O ile ktoś cieszy się dużymi zarobkami to może sobie pozwolić na tego typu koszty, jednak dla młodych osób, które nie mają stałej pensji lub też nie jest ona wysoka, wydawanie pieniędzy na konto nie ma żadnego sensu. W końcu bez problemu można znaleźć wiele alternatyw, które nie będą wiązały się z jakimikolwiek kosztami. Przykładem jednego z lepszych kont jest to, które młodym ludziom oferuje mBank.

Konto bankowe w mBanku

Wspomniane konto jest całkowicie darmowe, a więc nie trzeba się martwić opłatami. Darmowe jest bowiem nie tylko prowadzenie konta, ale również korzystanie z powiązanej z nim karty płatniczej oraz wykonywanie przelewów internetowych. Jest to idealny wybór dla każdej młodej osoby, bo nie musi przejmować się koniecznością zapewnienia odpowiednich wpływów na konto ani też pamiętać o wykonaniu kilku transakcji, co często jest wymagane przez inne banki.

Jak wybrać konto dla młodych?

Jeżeli jednak ktoś chce samodzielnie przeanalizować ofertę swojego banku aby wybrać odpowiednie konto, to warto przede wszystkim sprawdzać informacje o miesięcznych kosztach prowadzenia. Można również poszukać banków, które nagradzają swoich klientów specjalnymi ofertami pozwalającymi zaoszczędzić na codziennych zakupach.


2 Komentarze

Piotr · 19 września 2018 o 23:54

Są przecież rankingi, gdzie można znaleźć dobre oferty.

Bożena · 26 września 2018 o 17:43

Młodzi to powinni chyba używać gotówki?

Dodaj komentarz