Wybór oferty kredytu nigdy nie powinien być dokonywany bez przemyślenia takiej decyzji, a w razie potrzeby skonsultowania jej z kimś, kto lepiej orientuje się w temacie finansów.

W innym przypadku można narazić się na podpisanie umowy, która nie będzie atrakcyjna dla klienta. Z tym natomiast wiążą się wysokie odsetki, które trzeba płacić podczas całego okresu obowiązywania umowy o pożyczkę lub kredyt.

Ranking atrakcyjnych kredytów

Niezależnie od tego z jakiego powodu szuka się pożyczki, spore ułatwienie przy wybieraniu oferty stanowią porównywarki. Korzystanie z nich nie wymaga wiedzy na temat finansów, bo wszystko zostało opracowane w taki sposób, aby klient mógł po prostu wskazać interesującą go kwotę, cel finansowania i dzięki temu otrzyma wygenerowaną listę kredytów, które są w tym momencie najlepsze. Porównywarki przydają się zarówno wtedy, gdy ktoś myśli o zakupie mieszkania na kredyt jak i przy pożyczkach pieniężnych.

Pomoc doradcy finansowego

Niektórzy klienci nie chcą jednak korzystać z porównywarek, gdyż zamiast tego wolą skorzystać z pomocy doradcy. Taka osoba teoretycznie powinna starać się podpowiedzieć jak najlepszą ofertę kredytu, aby klient nie stracił swoich pieniędzy. W praktyce jednak należy pamiętać, że nie wszyscy doradcy działają uczciwe wobec klienta i dochodzi do sytuacji, gdy ktoś zostaje namówiony na skorzystanie z oferty kredytu, który wcale nie jest najlepszy w danej kategorii. Warto zatem podchodzić z dystansem do ewentualnych propozycji, które wiążą się z zaciągnięciem kredytu wskazanego przez obcą osobę.


2 Komentarze

Michalina · 21 września 2018 o 23:48

Obligacje, lokaty…

Iwonka B. · 1 października 2018 o 14:04

Według mnie nie istnieją!

Dodaj komentarz