Zarówno specjaliści zajmujący się finansami jak i osoby znające się na zdrowym odżywianiu zawsze powtarzają, że oszczędzanie na jedzeniu to zły pomysł.

Z drugiej strony wcale nie musi się to wiązać z kupowaniem żywności o niskiej jakości lub rezygnacji ze zdrowego jedzenia. W celu zaoszczędzenia na jedzeniu można bowiem skupić się na szukaniu promocji i kupowaniu większych ilości produktów, co najczęściej pozwala sporo zaoszczędzić.

Zakupy żywności przez internet

W sklepach internetowych bardzo często pojawiają się promocje, które pozwalają kupić porządną żywność w dużo niższych cenach niż te, które są dostępne w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo jeżeli ktoś będzie zamawiał większe opakowania produktów, to zaoszczędzi kolejne pieniądze.

Gotowanie w domu zamiast jedzenia na mieście

Częste kupowanie jedzenia na mieście to niestety spory wydatek, a dodatkowo takie jedzenie rzadko kiedy jest zdrowe. Warto więc postawić sobie za cel, aby ograniczyć jedzenie na mieście do wspólnych wyjść ze znajomymi, a na co dzień postarać się gotować w domu. W internecie można znaleźć wiele prostych przepisów, które pozwolą stworzyć świetne potrawy w dosłownie kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, a co najważniejsze, będą one bardzo tanie w przygotowaniu. Zamiast więc płacić w burgerowni kilkadziesiąt złotych za jedną kanapkę, lepiej jest przygotować w domu bardzo podobną, a jednocześnie zdrowszą i dużo tańszą. Robiąc natomiast zupy można za jednym razem przygotować sobie posiłek na dwa lub trzy dni do przodu.


2 Komentarze

Arek · 23 września 2018 o 05:01

My dużo jedzenia marnujemy niestety.

Sylwia · 28 września 2018 o 23:07

Na tym akurat lepiej nie oszczędzać.

Dodaj komentarz