Coraz częściej osoby korzystające z kart kredytowych skarżą się na trudności z ogarnięciem stanu swoich finansów.

Problemy z finansami

Dotyczy to zarówno młodych osób niemających doświadczenia w obchodzeniu się z pieniędzmi jak i starszych klientów banków, którzy po prostu nie mogą powstrzymać się od korzystania z kart kredytowych w celu płacenia za zakupy. Problem w tym, że większość z tych rzeczy nie jest im tak naprawdę potrzebna, więc kupując je wpadają niepotrzebnie w zadłużenie.

Regularne spłacanie karty kredytowej

O ile ktoś regularnie spłaca kartę i nie powoduje to odczuwalnego ubytku pieniędzy w budżecie domowym, to może korzystać z niej bez żadnych obaw. Gorzej natomiast, jeśli ktoś nie ma pieniędzy lub zapomina o terminach spłaty karty, a pomimo tego nieustannie jej używa. Chociaż używając karty można cieszyć się prawie dwumiesięcznym terminem, po upływie którego należy dokonać spłaty, to jednak nie można tego lekceważyć. Wszelkie opóźnienia wiążą się z niepotrzebnymi kosztami.

Walka z zadłużeniem

W skrajnych sytuacjach klienci banków decydują się na rezygnację z karty lub jej zniszczenie, jednak na początek można pomyśleć nad zmniejszeniem znajdującego się na niej limitu lub postanowienie sobie, że karty kredytowej będzie się używało tylko w ostateczności. W przypadku niektórych osób sprawdza się używanie gotówki zamiast płacenia kartą, bo wtedy doskonale widać ile pieniędzy przeznacza się na każdy zakup. Jest to jednak mniej wygodne niż przyłożenie karty do czytnika w sklepie.


2 Komentarze

Iwona · 24 września 2018 o 23:59

U mnie niestety właśnie zadłużenie 🙁

Radek · 26 września 2018 o 05:37

Ja tam nie mam karty.

Dodaj komentarz