Posiadanie odłożonych pieniędzy to sposób na zapewnienie sobie komfortu.

W praktyce może i szczęście nie zależy od tego ile ma się pieniędzy, jednak pozwalają one nie tylko realizować marzenia, ale również dbać o zdrowie i komfort najbliższej rodziny.

Jak dorobić?

W dzisiejszych czasach dzięki łatwemu dostępowi do internetu nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem dodatkowego zajęcia, które pomoże mu zarobić na nieplanowane wydatki lub odłożyć pierwsze oszczędności. Porady na ten temat publikuje regularnie serwis januszbogacki więc w przypadku braku pomysłów na pracę warto poszukać tam dla siebie inspiracji.

Co zrobić z dodatkowymi pieniędzmi?

Mogłoby się to wydawać dziwne, ale fakty mówią same za siebie. Duża część społeczeństwa nie posiada nawet najmniejszych oszczędności. Chociaż na co dzień raczej się tego nie odczuwa, to wystarczy sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś traci pracę. Jeżeli miał wcześniej wysokie koszty życia, to trudno mu nagle będzie przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Łatwo przez to popaść w długi. Najlepszym zabezpieczeniem przed takimi problemami jest przygotowanie poduszki finansowej. Chodzi o to, aby odłożyć na dodatkowym koncie kilku-krotność swojej miesięcznej pensji. Mając dodatkowe pieniądze uzyskane z drugiej pracy lub odkładania z wypłaty można więc spokojnie przygotować sobie taką poduszkę finansową. Zwiększy to bezpieczeństwo całej rodziny. Jeżeli natomiast nie trzeba będzie z niej skorzystać, to takie pieniądze mogą pracować na jednej z wielu lokat.

4/5 - (1 vote)

3 Komentarze

Maja · 29 września 2018 o 16:28

Życie bez pieniędzy nie ma sensu.

Robert · 2 października 2018 o 07:42

W razie czego i tak zawsze to zdrowie jest najważniejszy.

    Janusz · 11 października 2018 o 09:22

    Ale gdy zdrowie odmawia to są potrzebne pieniądze, a gdy nie ma zdrowia to ciężko je zdobyć. I koło się zamyka.

Dodaj komentarz