Niezależnie od tego czy ktoś chce wykupić dla siebie wycieczkę marzeń, rozpocząć prowadzenie własnego biznesu czy po prostu kupić nowe auto, niezbędne jest do tego odłożenie określonej kwoty pieniędzy.

Z tym natomiast mają problem nie tylko osoby, które mało zarabiają, ale również te, które mogą pochwalić się naprawdę dużymi wpływami na konto. W tym przypadku zdecydowanie sprawdza się powiedzenie, że nie ważne ile zarabiasz, ale ile zostaje ci po opłaceniu wszystkich rachunków. Jak zatem zacząć oszczędzać, niezależnie od tego ile się zarabia?

Odkładanie drobnych kwot

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie potrafią oszczędzać jest ustawienie w banku dyspozycji, dzięki której każda zapłacona kartą kwota zostanie zaokrąglona do pełnej złotówki lub innej wskazanej wartości i powstała w ten sposób różnica zostanie od razu przelana na osobny rachunek. Dzięki takiemu podejściu nawet się nie zauważy, kiedy uda się uzbierać większą kwotę.

Znalezienie dodatkowej pracy

Innym rozwiązaniem jest znalezienie dodatkowej pracy lub nawet drobnego zajęcia, za które będzie można otrzymać wynagrodzenie. Na początek mogą to być nawet niewielkie pieniądze, przy czym warto postawić sobie za cel, aby w ogóle nie ruszać tych pieniędzy tylko od razu przelewać je na konto oszczędnościowe. Pomocne mogą być w tym oferty pracy zdalnej, którą można będzie łatwo pogodzić z innymi obowiązkami. Jeżeli natomiast ktoś ma możliwość wzięcia nadgodzin w pracy, to również może z nich skorzystać aby wygenerować nadwyżki finansowe.


2 Komentarze

Mirek · 29 września 2018 o 23:59

A ja ciągle wszystko wydaję 🙁

Klaudia · 1 października 2018 o 01:09

Chciałabym umieć oszczędzać…

Dodaj komentarz