Otrzymanie atrakcyjnego kredytu wcale nie jest proste, zwłaszcza jeżeli klient wcześniej nie miał żadnych usług bankowych i instytucje finansowe nie mają pewności, że dana osoba będzie regularnie spłacała swoje zobowiązania.

Dlatego też jeżeli ma się zamiar uzyskać przystępne warunki kredytu, to warto podejść do tego z wyprzedzeniem. Wielu dodatkowych informacji na ten temat można uzyskać na stronie https://media-press.pl, gdzie publikowane są wartościowe poradniki związane z finansami. Na to jakie warunki kredytu można otrzymać wpływa oczywiście wiele różnych czynników, ale na szczęście kilka z nich da się poprawić samodzielnie.

Wysokość otrzymywanego wynagrodzenia

Z pewnością dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że im wyższą pensję otrzymuje się od pracodawcy, tym większą można cieszyć się zdolnością kredytową. Nie warto więc tracić swojego czasu na pracę, która nie zapewnia atrakcyjnego wynagrodzenia, bo później trudno będzie cokolwiek załatwić w banku.

Historia kredytowa klienta

Ważna jest również historia kredytowa, na którą wpływają terminowe spłaty i ilość zamkniętych kredytów. Ktoś, kto regularnie bierze różne rzeczy na kredyt i nigdy nie ma problemów ze spłacaniem rat, będzie mógł uzyskać wyższą pożyczkę niż osoba, która po raz pierwszy bierze jakiś sprzęt na raty lub stara się o kredyt. Można jednak zawsze zacząć od kupienia czegoś taniego i po prostu rozłożyć płatność na raty. Gdy uda się wszystkie spłacić, to będzie można pomyśleć nad kolejną podobną pożyczką ratalną, co zbuduje zdolność klienta.


2 Komentarze

Mirek · 2 października 2018 o 23:59

Jedyny kredyt jaki warto wziąć to na mieszkanie.

Anna · 3 października 2018 o 07:10

Mnie uczono żeby przynajmniej część kwoty samemu uzbierać.

Dodaj komentarz