Młodzi ludzie w wieku 20 – 30 lat skazani są często na wieloletnie wynajmowanie mieszkań. Przebywanie przez wiele lat na stancjach jest w praktyce wyrzucaniem pieniędzy za okno, ponieważ to, co dajemy na czynsz oraz rachunki, w żaden sposób się nam nie zwraca. W pewnym momencie przychodzi taki moment, gdy młody człowiek zaczyna marzyć o swoim własnym koncie, o końcu tułaczki, mieszkaniu kątem u rodziców czy współdzieleniu mieszkania ze znajomymi. W zakupie pierwszego własnego mieszkania pomóc może kredyt pożyczka na nieruchomość. Tego rodzaju usługi oferują liczne firmy finansowe, zajmujące się profesjonalnym udzielaniem produktów polepszających nasze warunki codziennego bytu.

Czy opłaca się młodej osobie brać kredyt?

Oczywiście, że tak! Niezależnie od tego, na jak długo jest brany kredyt, spłacamy go w naszym własnym interesie. To znaczy po prostu, że pieniędzy nie dajemy komuś innemu, nie przepadają one za oknem, ale są działaniem dla naszego dobra. Spłacając kredyt przez wiele lat pracujemy na samych siebie, bo po całkowitym uregulowaniu należności względem banku jesteśmy wolni, jednocześnie zatrzymując nabyte mieszkanie już na zawsze. Nikt nie może nas wyrzucić, ani wypowiedzieć umowy najmu, ponieważ jesteśmy u siebie. To bardzo ważne dla naszego poczucia bezpieczeństwa.

Finansowe wyżyny procentowe? Wcale nie!

Wiele osób, które jeszcze nie zaznajomiły się ze zjawiskiem współczesnych kredytów mieszkaniowych dla młodych twierdzi i powiela nieaktualny już schemat myślowy, że odsetki za kredyt na mieszkanie spłacany przez wiele lat są niebotyczne. W stosunku do odsetek kredytów tego typu, obecnych i lansowanych na rynku około dwadzieścia lat temu, współczesne odpowiedniki są niekiedy mniejsze o ponad 10%! Specjaliści finansowi twierdzą, że w kolejnych latach stopa procentowa kredytów na nieruchomości będzie się jeszcze bardziej zaniżała. Nie pozostaje więc nic innego, jak rozglądać się za pierwszym mieszkaniem, jeśli nie chcemy w wieku czterdziestu lat obudzić się bez dachu nad głową!

Kategorie: Pożyczki

Dodaj komentarz