Do urodzaju placówek bankowych w każdym polskim mieście doszły też lombardy. Są one alternatywą dla banków w sytuacjach, gdy chcemy wziąć niewielką pożyczkę bez konieczności spłacania zbyt wysokich procentów. Lombardy to też miejsca, gdzie handluje się sprzętami używanymi. Czy warto brać pożyczki pod zastaw w lombardach? Skupuje się tam właściwie wszystko, od najdrobniejszych form biżuteryjnych, poprzez nowoczesne sprzęty komputerowe, a skończywszy na samochodach czy mieszkaniach. Pieniądze wypłacane są od razu, a umowa zostaje wydana na taki czas, jaki jest dla nas najodpowiedniejszy. W niektórych sytuacjach warunki mogą być poddane negocjacjom.

Lombard jak z serialu

Obecnie jeden z popularnych seriali telewizyjnych, gdzie miejscem akcji jest właśnie lombard, sprawił, ze tematyka brania pożyczek w tego rodzaju instytucjach zaczęła się cieszyć jeszcze większą popularnością, niż dotychczas. Liczba wciąż powstających lombardów w polskich miastach z dnia na dzień zwiększa się w tempie ekspresowym. Polacy więc przestali być gnębieni widmem braku pieniędzy, zwłaszcza takiego nagłego i trudnego do pokonania. Pożyczki pod zastaw mają bardzo niskie oprocentowanie, przykładowo można powiedzieć, że produkt zastawiony już za 200 złotych pociąga za sobą odsetki w kwocie około pięciu złotych za tydzień. To naprawdę nie jest majątek, a przecież wiadomo, że lombard udziela pożyczek nie tylko, by pomóc swoim klientom, ale także dla własnego zarobku. Kwota odsetkowa od zastawu oczywiście wzrasta proporcjonalnie do kwoty finansowej, jaką otrzymaliśmy w ramach zastawu.

Lombard czy bank?

Porównując, za pożyczkę w banku w niewielkiej kwocie do około 200 złotych zapłacimy jeszcze dodatkowe odsetki i na pewno przewyższą one kwotę odsetek typowo lombardowych. Skorzystanie z pożyczek bankowych w tym momencie można więc przełożyć na później, gdy będziemy potrzebowali większej sumy na nieoczekiwane potrzeby. Małe kwoty nie muszą być przecież od razu obciążane odsetkami, myślenie oszczędne uczy nas racjonalnie podchodzić do spraw związanych z zadłużeniami.

Kategorie: Pożyczki

Dodaj komentarz