Trzy kliknięcia, wstukanie własnych danych na klawiaturze, potwierdzenie kodem z e-maila czy SMS-a, szybki przelew weryfikacyjny i czekanie na przelew z pieniędzmi. Mniej więcej tak wygląda proces zaciągania pożyczek przez internet, do których uzyskania nie trzeba nawet wychodzić z domu. A co z osobami, które nie chcą przelewu na konto, ale potrzebują pieniędzy do ręki i to ja najszybciej? Na nich czeka bardziej klasyczna pożyczka do odebrania na poczcie, dzięki której gotówkę otrzymają nawet w kilka minut po zatwierdzeniu wniosku.

Dla kogo jest przeznaczona?

Jak w przypadku większości pożyczek gotówkowych nie ma ona żadnego konkretnego celu przeznaczenia (co charakteryzuje np. pożyczki hipoteczne, remontowe czy samochodowe). Otrzymane pieniądze można wykorzystać wedle własnego uznania i na dowolny cel, a pożyczkodawca nie ingeruje w sposób, w jaki się je wydaje. Do jej otrzymania nie trzeba wiele: dowód osobisty, niekiedy zaświadczenia o zarobkach i szybka kontrola w BIK wystarczą, aby otrzymać wnioskowaną kwotę. Pożyczkę odbieraną w urzędzie pocztowym od tradycyjnych pożyczek internetowych wyróżnia tylko forma przekazania pieniędzy. Gotówka nie wędruje na konto bankowe pożyczkobiorcy, ale jest do odbioru w wybranej przez niego placówce pocztowej.

Cel istnienia pożyczki

Może zastanawiać, dlaczego w czasach, gdy praktycznie wszystko można załatwić we własnym domu i to nie ruszając się z ulubionego fotela, a pieniądze z pożyczek dostępne są nawet w piętnaście minut po złożeniu internetowego wniosku, ktoś jeszcze chciałby odbierać gotówkę w okienku pocztowym. Niemniej takie rozwiązanie jest praktyczne dla osób, dla których pożyczka do odebrania na poczcie to możliwość uzyskania gotówki bez informowania małżonka, z którym prowadzi się wspólne konto. To doskonały sposób na zrobienie mu prezentu, np. zafundowaniu wyjazdu-niespodzianki. Często korzystają z niej również osoby starsze, które nie mają kont bankowych lub internetowego dostępu do nich, a pożyczkę zaciągają przy pomocy osób trzecich – dzieci lub wnuków. Odbiór pieniędzy na poczcie jest dla nich zwyczajnie praktyczniejszy, nie wspominając o tym, że dla starszego pokolenia takie tradycyjne rozwiązania są po prostu bardziej godne zaufania.

Pożyczka do odebrania na poczcie – to trzeba wiedzieć

Pod względem ogólnej charakterystyki jest to klasyczna pożyczka gotówkowa, którą można uzyskać od ręki i bez większych formalności. W zależności od wnioskowanej kwoty trzeba będzie jedynie przedstawić (opcjonalnie) potwierdzenie źródła swoich dochodów lub płynności finansowej. Cały proces zaciągania pożyczki odbywa się zdalnie; w specjalnym panelu na stronie pożyczkodawcy klient wybiera pożądaną kwotę, ustala optymalną dla siebie wielkość rat oraz czas, w jakim zamierza spłacić całe zobowiązanie. Po weryfikacji tożsamości, co odbywa się albo poprzez przelew weryfikacyjny z konta bankowego lub po przedstawieniu dowodu osobistego (zeskanowanego) wniosek jest rozpatrywany i pożyczkodawca wydaje o nim pozytywną lub negatywną opinię. Pożyczkobiorca po uzyskaniu potwierdzenia musi tylko podać adres poczty, gdzie chce odebrać gotówkę i cieszyć się pozyskanymi pieniędzmi.

Kategorie: Pożyczki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz