Finansowa niepewność

Choć często mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, nie ma chyba osoby, która nie ceniłaby sobie stabilizacji finansowej. Zapewnia poczucie kontroli nad własnym życiem, komfort pozwalania sobie na różnego rodzaju przyjemności oraz realizowanie celów i spełnianie marzeń. Jest również niezbędna do zapewniania podstawowych potrzeb. Niestety, każdy może znaleźć się w finansowych tarapatach na skutek niemożliwych do przewidzenia sytuacji losowych, takich jak: ciężka choroba, utrata pracy, czy śmierć bliskiej osoby. Jak sobie wtedy radzić? Większość ludzi decyduje się na zaciągnięcie pożyczki w banku, u znajomych lub w firmach pożyczkowych, udzielających pożyczki na dowód.

Pożyczki na dowód – szybkie i efektowne

Podczas gdy długie i skomplikowane procedury bankowe odstraszają znaczną część konsumentów, instytucje pozabankowe działają w inny sposób i na odmiennych warunkach. Liczba firm pożyczkowych systematycznie się powiększa, a jednym z ich najpopularniejszych produktów są pożyczki na dowód. Osoby, które się o nie ubiegają, muszą okazać ważny dowód osobisty i zaświadczenie o posiadanych źródłach dochodów. Co ciekawe, niektóre firmy opierają się jedynie na spisanym przez klienta oświadczeniu na temat przychodów, nie ma więc konieczności dostarczania dokumentów potwierdzających, takich jak chociażby wyciągi bankowe. To zasługa jednej z zalet firm pożyczkowych, którą jest minimum formalności. Aby otrzymać pożyczkę należy również posiadać telefon oraz osobisty rachunek bankowy. Przedsiębiorstwo korzysta z informacji zgromadzonych w bazie dłużników i rejestrach finansowych, między innymi w: Biurze Informacji Kredytowej oraz w Biurze Informacji Gospodarczej, by zweryfikować wiarygodność konsumenta i ocenić, czy rzeczywiście będzie on w stanie zwrócić pieniądze.

Zażegnać problemy

Nie da się zaprzeczyć, że pożyczki na dowód to bardzo ciekawa opcja posiadająca sporo istotnych zalet. Sprowadzenie niezbędnych formalności do prawdziwego minimum wpływa na ogromną oszczędność czasu, nerwów i kłopotów. To większa szansa na otrzymanie pieniędzy, niż ma to miejsce w przypadku banków, ponieważ decyzje o udzielaniu pożyczek nie są podejmowane w tak rygorystyczny i pełen obostrzeń sposób. Gotówka znajduje się na koncie pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia, w którym zapadła pozytywna decyzja o jej przyznaniu. W niektórych firmach ten czas ogranicza się do kilkunastu minut!

Choć powszechne są opinie o niebezpieczeństwie korzystania z usług firm pożyczkowych, nie ma powodów do obaw. Wystarczy jedynie udać się do renomowanego i sprawdzonego przedsiębiorstwa, co przełoży się na gwarancję współpracy o zrozumiałych i jasnych zasadach. Każdy klient ma dostęp do dokumentów i regulaminów, które określają wysokość ewentualnych odsetek i innych opłat, dzięki czemu może samodzielnie obliczyć kwotę, którą będzie należało zwrócić firmie. Warto jednak dokonać szczegółowej analizy rynku, ponieważ obecnie coraz więcej firm pożyczkowych oferuje atrakcyjne promocje i pożyczki wolne od odsetek.

Kategorie: Pożyczki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz