Osoby posiadające zadłużenie komornicze lub dużą ilość zobowiązań finansowych wobec banków do spłaty, mogą mieć problem z uzyskaniem kolejnej pożyczki gotówkowej. Czy istnieje jakiś sposób na to, by dostać upragniony zastrzyk gotówki? Okazuje się, że tak. Tym rozwiązaniem są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Coraz większa liczba klientów mających małą wiarygodność kredytową decyduje się na wybór takiego produktu finansowego. Na co można przeznaczać pieniądze w ramach pożyczek pod zastaw oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby je dostać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się w dalszej części artykułu. 

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – sposób na problemy finansowe lub przeprowadzenie inwestycji 

Problemy finansowe dotykają w życiu każdego człowieka. Niektórzy mogą liczyć na pomoc rodziny, jednak w niektórych przypadkach okazuje się to niemożliwe. Wówczas z pomocą przychodzą nam rozmaite pożyczki. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że osoby, które mają już na swoim koncie rozmaite długi, nie będą miały żadnych szans w uzyskaniu pożyczki – tyczy się to zarówno tradycyjnych banków jak i firm pozabankowych. Wtedy jedynym dostępnym rozwiązaniem są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Czym dokładnie jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?  

Niektórym osobom określenie „pożyczka pod zastaw nieruchomości” może wydawać się mylące. W rzeczywistości jest to pożyczka hipoteczna, w której zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy jest należąca do nas nieruchomość. Wierzyciele zawsze zabezpieczają się przed brakiem spłaty pożyczki przez hipotekę nieruchomości. Hipoteka wpisywana jest do księgi wieczystej danej nieruchomości. Dłużnicy, którzy zdecydują się na zaprzestanie uiszczania płatności za swoją pożyczkę, będą oczywiście pociągnięci do odpowiedzialności. Dana instytucja bankowa  przejmie nieruchomość lub zlicytuje ją na licytacji komorniczej. Z tego względu warto pamiętać o tym, aby każdą decyzję o zaciągnięciu pożyczki hipotecznej podejmować po dokonaniu odpowiedniej analizy swoich własnych możliwości finansowych. 

Pożyczka hipoteczna od banku – najważniejsze informacje

Jeśli pożyczkę pod zastaw nieruchomości mamy otrzymać od banku, musimy liczyć się z tym, że cała procedura zajmie trochę czasu. Będzie on wykonywał wycenę nieruchomości przez specjalnego biegłego. Dzięki rzetelnej wycenie nieruchomości bank może określić, o jaką kwotę maksymalną klient może się ubiegać.

Z kolei w sytuacji, gdy pożyczkę chcemy uzyskać od prywatnej firmy pożyczkowej, wtedy wyceny wartości nieruchomości się nie przeprowadza. Cała procedura zajmuje o wiele mniej czasu, a potrzebne środki finansowe klient może uzyskać praktycznie od ręki. Firmy pozabankowe chwalą się zawsze tym, że wszystkie procedury dotyczące składania rozmaitych dokumentów ograniczają do absolutnego minimum. Doceniają to klienci, którzy z ich usług z roku na rok korzystają coraz chętniej.

Kategorie: Pożyczki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz