Pożyczki bez BIK z dostawą do domu to bez wątpienia niezwykle atrakcyjna opcja dla tych klientów, którzy są zainteresowani uzyskaniem szybkiego finansowania, a jednocześnie z różnych względów nie chcą, aby na przykład kwota kredytu trafiła na ich konto osobiste w banku. Klienci często nie zdają sobie z tego sprawy, jednak takie rozwiązania, jak pożyczki w domu bez BIK dla zadłużonych oferuje obecnie coraz większa liczba działających na polskim rynku instytucji pożyczkowych.

Co jednak oczywiste, przed zaciągnięciem pożyczki dla osób zadłużonych z obsługą w domu warto zapoznać się z kilkoma najbardziej istotnymi informacjami na temat specyfiki oraz sposobu działania tego rodzaju rozwiązań.

Pożyczki w domu bez BIK dla zadłużonych: co warto o tym wiedzieć?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z faktu, że chociaż pożyczki w domu bez BIK dla zadłużonych są z definicji dedykowane klientom posiadającym zadłużenie, to jednak również w tym wypadku pożyczkodawca dokona weryfikacji naszej zdolności kredytowej. W czym taka weryfikacja będzie jednak różnić się od analogicznego procesu w odniesieniu do standardowej oferty pożyczek pozabankowej? Firmy pożyczkowe udzielające kredytów osobom zadłużonym najczęściej wykazują bardziej elastyczne podejście. Pod uwagę będzie więc brana raczej nasza realna zdolność spłaty pożyczki, niż takie faktory, jak chociażby historia w bazach. 

Jednocześnie warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż takie rozwiązania, jak pożyczki w domu bez BIK dla zadłużonych należą do produktów wysoce zindywizualizowanych. Co to oznacza dla klienta? W przeważającej części wypadków warunki pożyczki zarówno w zakresie kosztów, kwoty kredytu jak też okresu spłaty będą stanowić kwestię naszych indywidualnych negocjacji z pożyczkodawcą. Decydujące znaczenie dla kształtu finalnej oferty pożyczki, jaka zostanie nam przedstawiona, będzie mieć ocena naszej zdolności kredytowej.

Czy pożyczki dla osób zadłużonych zawsze będą wymagać dodatkowego zabezpieczenia, np. w postaci zastawu lub też przystąpienia do kredytu innej osoby? Niekoniecznie, jednak wiele w tym aspekcie będzie zależało od wyniku negocjacji na linii klient-instytucja pożyczkowa.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W przypadku pożyczek bez BIK z obsługą w domu zarówno proces ofertowania, jak też sama wypłata kwoty pożyczki będą odbywać się w trakcie wizyty konsultanta firmy pożyczkowej w naszym domu. Jest to rozwiązanie wysoce atrakcyjne dla wielu klientów, ponieważ z jednej strony nie trzeba podawać swoich danych osobowych np. we wniosku online, natomiast z drugiej strony pieniądze z tytułu pożyczki zostaną nam wypłacone w sposób bezpośredni, czyli z pominięciem rachunku bankowego.

Oczywiście, przed złożeniem wniosku o pożyczkę warto sprawdzić status danego podmiotu. Najłatwiej jest tego dokonać weryfikując, czy dana firma widnieje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych przy KNF. Można dodatkowo sprawdzić również opinie klientów na temat danej firmy oraz recenzje zamieszczane na branżowych portalach internetowych.

Kategorie: Pożyczki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz