Sektor nowoczesnych pożyczek pozabankowych już od dawna oferuje znacznie szersze spektrum rozwiązań, niż miało to miejsce jeszcze w latach 90 poprzedniego wieku, a więc w początkowych etapach istnienia rodzimej branży pożyczkowej. Jak doskonale wiadomo, sektor pożyczkowy przez długie lata był kojarzony niemal wyłącznie z takimi rozwiązaniami, jak popularne chwilówki, czyli po prostu szybkie pożyczki krótkoterminowe na relatywnie niewielkie kwoty pieniędzy. Ten stan rzeczy obecnie należy już jednak do przeszłości. Dzisiejsze instytucje pożyczkowe oferują swoim klientom już nie tylko przeróżne warianty „chwilówek”, lecz również pożyczki pod zastaw, linie pożyczkowe a także rzecz jasna ratalne pożyczki długoterminowe

Z wielu powodów, to właśnie ostatni element oferty dzisiejszych instytucji pożyczkowych budzi rosnące zainteresowanie klientów. Dlaczego tak się dzieje i w jakiej mierze pozabankowe pożyczki ratalne przypominają kredyty gotówkowe oferowane przez banki? Postarajmy się odpowiedzieć na powyższe pytania.

Ratalne pożyczki krótkoterminowe, czyli alternatywa dla kredytów bankowych

Klienci często zastanawiają się, jak wygląda oprocentowanie oraz ogólne warunki kosztowe pozabankowych pożyczek na raty. Czy w tym wypadku również mamy do czynienia z bardzo wysoką stopą RRSO, która jest nadal przecież charakterystyczna dla chwilówek? Wystarczy rzut oka na ofertę najlepszych pożyczkodawców, aby przekonać się, że pożyczki długoterminowe bardzo często charakteryzują się Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania na poziomie jedynie niewiele wyższym, niż ma to miejsce w przypadku kredytów oferowanych przez banki.

Również maksymalne dostępne kwoty finansowania a także okres spłaty w wielu przypadkach będą prezentować się naprawdę imponująco. Niektóre spośród obecnych na rodzimym rynku instytucji pożyczkowych są w stanie zaoferować klientom pożyczkę ratalną na kwotę rzędu nawet 40 tysięcy złotych oraz z okresem spłaty, który nierzadko sięga pułapu 48 miesięcy. Już dzięki tym parametrom widać, że oferta pożyczek ratalnych bez żadnych wątpliwości może być rozważana jako atrakcyjna i właściwie równorzędna konkurencja w stosunku do kredytów bankowych. A trzeba przecież jeszcze dodać, że dzisiejsze firmy pożyczkowe niemal standardowo oferują swoim klientom różnego rodzaju dodatkowe udogodnienia, których raczej nie znajdziemy w ofertach banków.

Czy pożyczki długoterminowe są dostępne bez formalności?

Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że instytucje pożyczkowe wykazują znaczące różnice jeżeli chodzi o system weryfikacji zdolności kredytowej klienta. W niektórych przypadkach pożyczki długoterminowe będą więc dostępne przy minimum formalności, a więc na oświadczenie oraz przy sprawdzeniu baz dłużników.

W innych sytuacjach może się jednak okazać, że pożyczkodawca będzie oczekiwać od nas bardziej szczegółowych informacji na temat naszej sytuacji ekonomicznej, co może oznaczać np. konieczność przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. W celu zorientowania się, jak dokładnie wygląda proces weryfikacji zdolności kredytowej klienta z pewnością warto czytać regulaminy oraz prospekty informacyjne udostępniane przez pożyczkodawców na ich witrynach internetowych.

Również na stronach pożyczkodawców będziemy mogli znaleźć informacje między innymi na temat promocji a także programów lojalnościowych. Aktualnie coraz większa liczba instytucji pożyczkowych udostępnia klientom tego rodzaju programy. Warto z nich korzystać, ponieważ przy regularnym korzystaniu z usług tego samego pożyczkodawcy będziemy mogli dzięki temu nie tylko obniżyć koszty kolejnych pożyczek, ale również zyskać dostęp do wyższych kwot finansowania.

Kategorie: Pożyczki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz