Współczesny sektor pożyczkowy opiera swoją wciąż rosnącą popularność przede wszystkim na ofercie rozwiązań dostępnych w całości online. Co prawda, tradycyjne chwilówki z dostawą do domu nadal są obecne na rynku, jednak zainteresowanie klientów tą formą pożyczek pozabankowych wydaje się coraz mniejsze. To samo dotyczy zresztą również pożyczek, które można zaciągnąć jedynie poprzez bezpośrednią wizytę w stacjonarnym oddziale danego pożyczkodawcy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie internet jest sferą, w której nowoczesne instytucje pożyczkowe w sposób najbardziej wyraźny wygrywają rywalizację z bankami. Stąd też coraz szersze spektrum dostępnych opcji jeżeli chodzi w zakresie pożyczek online nie może dziwić. Jednocześnie warto jednak zaznaczyć, że klienci często po prostu nie zdają sobie sprawy z faktu, że pozabankowa pożyczka przez internet na konto może występować w kilku różniących się od siebie wariantach.

Jakie to warianty oraz jakimi najważniejszymi cechami odznaczają się dzisiejsze szybkie pożyczki online?

Pożyczka przez internet na konto, czyli atrakcyjna alternatywa dla kredytu w banku

Czym różnią się pozabankowe pożyczki online od kredytów gotówkowych oferowanych przez banki? Przede wszystkim, te pierwsze w przeważającej większości wypadków naprawdę są dostępne w całości online. Można co prawda wskazywać, że aktualnie kilka banków obecnych na polskim rynku również posiada w swoich ofertach kredyty na oświadczenie online, jednak w praktyce przeważnie okazuje się, iż ten segment oferty jest przeznaczony przede wszystkim dla klientów mających stały rachunek bieżący w danym banku. Zresztą, nawet w takim wypadku proces nie zawsze będzie przebiegał w całości przez internet(klient może np. dostać ofertę kredytu co prawda online, jednak samo podpisanie umowy będzie możliwe jedynie poprzez wizytę w oddziale).

W porównaniu z kredytem gotówkowym w banku pozabankowa pożyczka przez internet na konto jest więc produktem naprawdę możliwym do uzyskania przez internet. Decyduje o tym przede wszystkim fakt, iż dzisiejsze instytucje pożyczkowe korzystają z nowoczesnych technologii w ramach procesu weryfikacji zdolności kredytowej klienta. Oczywiście, sprawdzanie baz jest czynnikiem wspólnym zarówno dla banków, jak i instytucji pożyczkowych. Istotna różnica pojawia się jednak w zakresie metody weryfikacji danych o naszych dochodach, jakie podaliśmy we wniosku pożyczkowym. Bank co do zasady będzie bazował albo na bezpośrednim wglądzie w nasze konto, albo też zażąda od nas przedstawienia dodatkowej dokumentacji, jak na przykład zaświadczenie o zarobkach. Instytucje pożyczkowe są w tej mierze znacznie bardziej kreatywne, korzystając z aplikacji typu Kontomatik lub Instantor. Narzędzia te w sposób błyskawiczny pobierają dane osobowe oraz historię rachunku bankowego klienta. Dzięki temu cały proces wnioskowania o pożyczkę oraz ofertowania zostaje skrócony nierzadko nawet do 20 minut. Tyle właśnie czasu mija od momentu złożenia wniosku do chwili, w której pożyczka przez internet na konto trafia do klienta.

Czy pożyczka online wymaga konta bankowego?

Co oczywiste, w przypadku większości firm pożyczkowych obecnych na rynku przekazanie kwoty pożyczki klientowi będzie odbywać się poprzez szybki przelew na rachunek bankowy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że obecnie coraz większa liczba pożyczkodawców oferuje klientom również możliwość wypłaty kwoty pożyczki poprzez czek GIRO, czyli w placówce pocztowej.

W tym wypadku sam proces składania wniosku o przyznanie pożyczki również może odbywać się w całości online. Jedyna różnica polega na tym, że w formularzu wskazujemy interesującą nas opcję wypłaty pożyczanej kwoty. Jednocześnie należy zaznaczyć, że pożyczki online z wypłatą czekiem GIRO stanowią standardową ofertę instytucji pożyczkowych, tj. nie wiążą się z odmiennymi warunkami w zakresie kosztów. Jedynym dodatkowym kosztem jest opłata za wystawienie czeku GIRO, która będzie wynosić od 4 do maksymalnie 10 zł.

Kategorie: Pożyczki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz