Osoby w wieku emerytalnym bardzo często są przekonane, że posiadają znikome szanse na uzyskanie jakiekolwiek kredytu lub pożyczki. Nic bardziej mylnego! O ile w odniesieniu do oferty banków proces starania się o kredyt gotówkowy może cechować się dosyć skomplikowanym przebiegiem, o tyle w przypadku oferty nowoczesnych instytucji pożyczkowych takie rozwiązania, jak pożyczka dla emeryta stanowią właściwie standard.

Należy pamiętać, że zarówno emerytura jak też renta stanowią pewne i stabilne źródła dochodu z bardzo małym ryzykiem ich utraty. To właśnie z tego powodu, wbrew stereotypowi pożyczkodawcy naprawdę „lubią” klientów w wieku emerytalnym. Pod względem wiarygodności finansowej emeryt prezentuje się bowiem znacznie korzystniej, niż chociażby młode osoby pracujące w ramach umowy zlecenia, które stanowią sporą część klientów instytucji pożyczkowych.

Co więc przede wszystkim warto wiedzieć na temat oferty, jaką dzisiejsze instytucje pożyczkowe są w stanie przedstawić klientom w wieku emerytalnym? Czy istnieją takie rozwiązania, jak na przykład pozabankowe pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych? Postarajmy się przybliżyć czytelnikowi tę niewątpliwie interesującą tematykę.

Pożyczka dla emeryta oraz dla rencisty: najważniejsze informacje

Warto zacząć od tego, że oferta pożyczek przeznaczonych dla emerytów lub też osób pobierających rentę bynajmniej nie stanowi odrębnego segmentu usług danego pożyczkodawcy. Co to oznacza z perspektywy klienta? Oferta na przykład chwilówki w danej firmie pożyczkowej pod względem warunków finansowych będzie prezentować się dokładnie tak samo, niezależnie od wieku potencjalnego pożyczkobiorcy. Osoby w wieku emerytalnym nie powinny się więc obawiać, że pożyczkodawca z jakichś względów przedstawi im mniej atrakcyjną ofertę.

Na możliwość skorzystania z oferty pożyczek pozabankowych mogą rzecz jasna liczyć także osoby pobierające rentę. Pożyczka dla rencisty to często spotykana opcja dostępne w ofertach wielu działających na polskim rynku firm pożyczkowych. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że dochody osiągane z tytułu renty również są traktowane przez pożyczkodawców w sposób przychylny, przede wszystkim ze względu na ich stabilność

Przy tym wszystkim należy pamiętać, że niezależnie od źródła uzyskiwanych dochodów uzyskanie jakiejkolwiek pożyczki niemal zawsze będzie wymagać posiadania korzystnej historii kredytowej. Negatywne informacje na nasz temat w bazach dłużników mogą skutecznie uniemożliwić uzyskanie pożyczki, i to nawet w sytuacji, kiedy klient pobiera naprawdę wysokie świadczenie emerytalne.

Czy istnieją pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych?

Jak doskonale wiadomo, zdecydowana większość obecnych na rynku firm pożyczkowych wśród wymagań stawianych klientów wymienia między innymi minimalny oraz maksymalny wiek. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że nie stanowi to żelaznej reguły. W obrębie współczesnego sektora pożyczkowego dostępne są również takie opcje, jak pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych. W celu sprawdzenia, jakie warunki potencjalnym klientom stawia dany pożyczkodawca, warto zapoznać się z udostępnianą przez firmę dokumentacją oraz przejrzeć zakładkę pt. pytania i odpowiedzi.

Kategorie: Pożyczki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz