Co roku w okresie wakacyjnym w wielu polskich domach pojawia się ten sam problem – skąd wziąć pieniądze na wakacyjny wyjazd? Wiele rodzin ma już dosyć corocznych wypadków w te same miejsca i dlatego marzy im się wyjazd do zagranicznych kurortów, gdzie niemal o każdej porze mogą liczyć na korzystne warunki pogodowe. Okazuje się, że coraz więcej banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i proponuje specjalny kredyt na wakacje na preferencyjnych warunkach. Bardzo często oferta jest dostępna bez naliczenia prowizji za udzielenie kredytu, w innych przypadkach można liczyć na obniżone oprocentowanie, czy też szybką procedurę przyznania kredytu.

Czy można otrzymać kredyt na wakacje online?

W wielu sytuacjach przeglądając oferty last minute, należy niemal natychmiast zdecydować się na wyjazd i opłacenie wycieczki, aby móc skorzystać ze sporych obniżek cenowych. Wtedy właśnie klientom zależy na szybkim przyznaniu kredytu bez zbędnych formalności i odwiedzania placówki banku. Okazuje się, że w wielu instytucjach można złożyć wniosek internetowy, szczególnie będąc stałym klientem danego banku (na konto muszą wpływać regularne kwoty z tytułu wynagrodzenia), a także starając się o uzyskanie niewielkich kwot. Co ciekawe, w wielu przypadkach, to sam bank wychodzi z propozycją kredytu na określoną kwotę, która zostaje oszacowana właśnie na podstawie miesięcznych wpływów na konto klienta. Wtedy tak naprawdę cała procedura przyznania dodatkowej gotówki zamyka się w przeciągu kilku godzin i wszystko realizowane jest za pośrednictwem bankowości internetowej. Po otrzymaniu pieniędzy na konto można zarezerwować wymarzoną wycieczkę i cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. Dobrze więc na bieżąco śledzić oferty kredytowe, które pojawiają się na osobistym lub firmowym koncie bankowym online.

Spłata kredytu po zakończonych wakacjach

Oczywiście po wakacjach przychodzi czas na spłatę kredytu – trzeba o tym pamiętać jeszcze na etapie składania wniosku internetowego, gdzie klient sam wybiera okres spłaty zadłużenia i wysokość miesięcznej raty. Najlepiej zdecydować się na kwotę, która nie nadwyręży zbytnio rodzinnego budżetu – zawsze można dodatkowo nadpłacać zadłużenie, jeśli będzie taka możliwość. Kolejna, równie ważna kwestia to określenie terminu spłaty, otóż tutaj także dobrze dopasować go do otrzymywanego wynagrodzenia, aby zapewnić na koncie odpowiednie środki na ściągnięcie kolejnych rat. Kredyt na wakacje jest dosyć łatwy w otrzymaniu, jeśli jest się stałym klientem i na konto wpływa wynagrodzenie, jednak zawsze trzeba także pamiętać o przyszłości i zwróceniu zadłużenia. Dobrze również zorientować się, czy określony bank posiada w ofercie tzw. wakacje kredytowe, które z kolei umożliwiają ewentualne zawieszenie spłaty rat na 3 miesiące (wtedy klient oddaje jedynie odsetki kredytowe). Jest to całkiem korzystne rozwiązanie, gdy pojawiają się niespodziewane problemy finansowe. Wniosek o zawieszenie rat można także złożyć za pośrednictwem internetowego konta bankowego.

Kategorie: Kredyt

0 Komentarzy

Dodaj komentarz